Freelancer Platformu - WF

Elbeate

Elbeate bir gün...
gemgemgemgemgem
Kullanıcı
Adı
C**
Soyadı
D*******
Doğum yılı
2***
23 Ocak 2022
134
50
350
NETLİYO
“Freelance” serbest çalışmak anlamına geliyor. Yani bir işe bağlı olmadan, proje bazlı iş yapmak demek. Bağımsız çalışanlar, uzaktan çalışanlar, ek iş yapanlar, serbest meslek sahipleri veya kontrat bazlı çalışanlar freelancer olarak adlandırılıyor. Freelancer’lar genel olarak belirli bir görevi veya projeyi gerçekleştirmek için bir şirket tarafından işe alınıyorlar ve anlaşılan işi tamamlama becerilerine göre ücretlendiriliyorlar.
Her zaman söylüyoruz, koronavirüsün ortaya çıktığı ilk günden bu yana hayatımızda birçok şey değişti. En çok etkilendiğimiz konuların başında da iş hayatımız geliyor. Pandemi döneminde iş yapış biçimlerinde ciddi değişiklikler yaşandı. Evden çalışma modeli, esnek çalışma saatleri derken iş dünyasında bir dönüşüm söz konusu. Artık pek çok çalışan bir ofise bağlı kalmadan, internet bağlantısının olduğu herhangi bir yerden çalışıyor. Serbest çalışma (freelance) iş modeli de tüm dünyada hızla yaygınlaşıyor. Türkiye de bu konuda ilk sıralarda gelen ülkelerden, özellikle Z kuşağının iş dünyasına katılımı arttıkça, bu çalışma modeline ilgi her geçen gün büyüyor. Freelancer’larla işverenleri bir araya getiren platformlara da her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

2018’den beri faaliyette olan wf.com.tr freelancer çalışanlarla proje sahiplerini buluşturuyor. Platformda web geliştirme, yazılım/teknoloji, ağ/bilgi işlem, işletme, finans, hukuk, tasarım, yazı/ çeviri, yönetim hizmetleri ile satış-pazarlama alanlarında projeler bulunuyor. “Platformumuz freelance çalışanlara ve proje sahiplerine güvenli çalışma ortamı sunuyor. Freelance çalışan, proje sahibinin projeyi yaptıracak parası olduğunu ve bunu WF'ye yatırdığını görüyor, proje sahibi de belirledikleri işi teslim almadan ödemeyi yapmıyor. îki taraf için de bir güven ortamı oluşuyor” açıklamasını yapıyor.
 
Üst