Jeff Bezos, Elon Musk'ın Şirketi Starlink'e Rakip Oluyor!

Elbeate

Elbeate bir gün...
gemgemgemgemgem
Kullanıcı
Adı
C**
Soyadı
D*******
Doğum yılı
2***
23 Ocak 2022
134
50
350
NETLİYO

Jeff Bezos, Elon Musk'ın Şirketi Starlink'e Rakip Oluyor!​


Amazon şirketinin kurucusu olan Jeff Bezos, Starlink'e rakip olacak bir proje üzerinde çalışıyor. Elon Musk'un sahibi olduğu Amerikan uydu şirketi, SpaceX tarafından uydu interneti erişimi sağlamak üzere inşa edilmiş bir uydu takımyıldızı olarak, yer istasyonları ile birlikte çalışan ve seri olarak üretilen binlerce küçük uydudan oluşuyor.

Amazon, İşte Bu Şirketler ile Starlink’e Rakip Oluyor!​

Amazon bazı şirketler ile anlaşma yaptı; Boeing, Lockheed Martin ve Avrupalı Arianespace arasındaki ortak girişim olan United Launch Alliance adlı iki deneyimli roket üreticisinin yanı sıra, Amazon'un kurucusu Jeff Bezos’un yönetim koltuğunda oturduğu şirket olan Blue Orijin’i de içeriyor.

CNN International'ın haberine göre, Jeff Bezos'un bu görevler için kullanmayı planladığı üç roketin tamamı henüz faaliyette değil ancak bu yıl veya 2023 yılının ilk çeyreğinde hizmete girmesi bekleniyor. Amazon'un Project Kuiper adlı uzay üstünden internet sağlama projesinin, Elon Musk'ın Starlink şirketi ile rekabet edeceği açıklandı. Elon Musk ve Jeff Bezos'un, NASA ve ABD ordusunun yüksek rakamları işleri dâhil birçok alanda rekabet ettiği de biliniyor.
 
Üst