Teknolojinin Yararları Nelerdir?

Elbeate

Elbeate bir gün...
gemgemgemgemgem
Kullanıcı
Adı
C**
Soyadı
D*******
Doğum yılı
2***
23 Ocak 2022
134
50
350
NETLİYO

Teknolojinin Yararları Nelerdir?​

İnsanların ihtiyaçlarına yönelik, kas gücünü azaltarak makinelerin gücünü arttırmaya odaklı yetenek, bilgi, yöntem ve tekniklerin bütününe denir. Teknoloji bir bilimdir, kelimenin sonundaki “Loji” Latinceden gelen bir kelimedir ve anlamı Bilim’dir, teknoloji aslında Tekno Bilimi demektir.

Teknolojinin Yararları Nelerdir?​

Teknoloji insanlık adına çok büyük bir gelişmedir. Uzay araçları, yazılımlar, fabrikalar, evlerimiz gibi pek çok alanda teknolojik en az bir ürün kullanırız. Örnek vermek gerekirse eğer cep telefonlarımız sayesinde birilerinin yanına gitmeden hemen arayabiliyoruz, bir internet sitesinden bilgi alabiliyoruz. Yazılımlar sayesinde bir birimiz ile mesajlaşabiliyoruz, evimizin akıllı olmasını sağlıyoruz. Şimdiyse genel bir analiz yapalım ve teknolojinin yararlarına birkaç örnek verelim.

Problem Çözme Becerisinin Gelişmesini Sağlar​

Eskiden var olan fabrikaları düşünün çok fazla insan çok fazla görev yapardı şimdiyse insanların problemleri çözerek geliştirdikleri yazılımlar sayesinde insanlar sadece kontrol ve denetimleri sağlıyor kalan tüm işlemleri makineler yapıyor.

Teknolojik ürünün kullanılması için bir problemimizi çözmesi gerekiyor playstation sayesinde oyun oynama ihtiyacımızı giderebiliyoruz bu ürünü geliştiren insanlar insanların bir problemini görmüş ve bunun için bir ürünü geliştirmişler.

IQ Seviyesini Arttırır​

Cornell Üniversitesi’nden Prof. Tomoe Kanaya farklı ülkelerdeki 9 okulda 9 bin öğrenci üstüne araştırmalar yapmış ve Mevcut neslin IQ seviyeleri önceki neslin üstünde çıkmış. Bunun nedeniyse teknoloji, çünkü teknolojinin hayatlarına girmesiyle çocuklar, daha fazla uyarana ve daha fazla bilgiye maruz kalıyor bunun sonucunda da beyin sürekli olarak aktif kalıyor. Ancak bu yararlar sürekli oyun ve eğlence için kullanılırsa yarardan çok zarara dönüşebilir.

Dünyadaki Sınırları Kaldırır​

Dünya’nın neresinde olursanız olun milyonlarca kilometre uzaktaki insanlarla anında iletişim kurabilir, oyun oynayabilirsiniz. Günlerce süren postaların ulaşması artık en fazla 10 saniye. Gerçek Dünya’da değil sanal Dünyada da eviniz olabilir belki de bir arabanız artık sanal Dünyada yani Metverse’de arsa satmaya başladılar.
 
Üst