Telegram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Elbeate

Elbeate bir gün...
gemgemgemgemgem
Kullanıcı
Adı
C**
Soyadı
D*******
Doğum yılı
2***
23 Ocak 2022
134
50
350
NETLİYO

Telegram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Ne kadar profesyonel bir anlık mesajlaşma imkanı sunuyor olsa da çoğu kişi tarafından bilinmediğinden dolayı kullanıcılar Telegram uygulamasını kullanma konusunda tereddüt ediyor. Bu sebeble hesabı devre dışı bırakma konusunda arayışlar içerisine girerek bu uygulamaya kayıt edilen telefon numarasını kayıtlardan tamamıyla kaldırmaya çalışıyorlar.

Telegram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? Telegram hesap kapatma işlemi nasıl yapılır?
1. Yöntem

Telegram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?​

Bu süre, en az 1 ay olmak üzere 12 aya kadar ayarlanabilmektedir. Bu ayara ulaşmak için Telegram uygulamasında “Ayarlar” bölümüne girelim.
“Ayarlar” kısmından “Gizlilik ve Güvenlik” bölümü girelim. Bu kısımda “Hesabımı Bu Kadar Uzaksam Sil” diye bir bölüm yer almakta. Buradan istenilen silinme süresini seçebilirsiniz.
Telegram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? Telegram hesap kapatma işlemi nasıl yapılır?

2. Yöntem​

Başka bir yöntem olarak ise uygulamayı silmek için link kullanılmakta. Link tıklandığında uygulamaya kayıtlı olan cep telefonu numarası sorulacaktır. Kullanıcı hesabına ait cep telefonu numarası girildiğinde ise cep telefonuna kod bir gelmektedir. Kodu girdikten sonra hesap kalıcı bir şekilde silinecektir.

Kalıcı olarak silinen bir hesaba dair verilerin geri getirilmesi mümkün değil. Bu sebeble, hesap silme işlemi gerçekleştirilmeden önce silmekten emin olmalısınız. Bu adımları tamamladığınızda telegram hesabını kalıcı olarak silme işlemini tamamlamış olacaksınız.

TELEGRAM HESABI KALICI OLARAK SİLME LİNKİ
TIKLAYIN

VERİLER SİLİNİYOR MU?​

Hesap silme işlemi, kullanıcıya ait olan bütün verileri tamamen yok eder. Buna, üye olunan grup bilgileri ile kanal bilgileri de içindedir. Hesabın kayıtlı olduğu tüm gruplar silinir ve buradaki mesajlar da hesapla birlikte tamamen yok olur. Kullanıcının hesabına ilişkin herhangi bir veri ya da Telegram grupları aktif kalmaz. Telegram hesap silme işlemi kısa sürede tamamlanmaktadır.
 
Üst