Türkiye'ye Dev Toz Bulutu Yaklaşıyor!

Elbeate

Elbeate bir gün...
gemgemgemgemgem
Kullanıcı
Adı
C**
Soyadı
D*******
Doğum yılı
2***
23 Ocak 2022
134
50
350
NETLİYO

Türkiye'ye Dev Toz Bulutu Yaklaşıyor!​

Avrupa Uzay Ajansı, Sahra Çölü'nden yayılan büyük toz bulutunun Türkiye'ye yaklaşmaya başladığını açıkladı. Akdeniz Havzası'nı büyük bir şekilde etkisi altına alacak olan bu dev toz bulutu, etkisini birkaç gün boyunca devam ettirip Türkiye'yi esir alacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü buna ek olarak hava durumuna dair en güncel tahminleri de yayınladı. Dikkatleri pazar gününe çekerek yeni bir uyarıda bulundu
Avrupa Uzay Ajansı'nın Kopernik Programı kapsamında yapmış olduğu duyuruda Akdeniz havzasının bulunduğu bölgeye Sahra tozu fırtınası hızla yaklaşarak Türkiye'ye yakın olduğunu açıkladı. 15-18 Mayıs'ta yapılan tahminler ışığında bu toz bulutu Türkiye de dahil İtalya' Yunanistan ve Kıbrıs'ın bulunduğu yerlere doğruda hareket edecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu en güncel açıklamalar…​

Türkiye'nin kuzeydoğu tarafının yer yer parçalı yer yer çok bulutlu, Tokat ve Artvin çevreleri ile Sivas'ın kuzey tarafı ve Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının olduğu bölgeler yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu bir şekilde olacağı öngörülüyor. Karadeniz Bölgesinin iç ve yüksek olan tarafları ile Doğu Anadolu içerisinde ki yüksek kar örtüsü olan eğimli alanlarda çığ riski bulunmaktadır. Doğu ve iç kesimlerde bu sabah ve gece zamanında don ve buzlanma ile beraber yer yer sis ve pus olması da bekleniyor.

Ek olarak Pazar gününe dikkat çeken Meteoroloji Genel Müdürlüğü Pazar gününde ülkenin batı taraflarına etki edecek olan yağışların İstanbul dahil olmak üzere çok fazla sayıda ili olumsuz etki edebileceğini açıkladı. Ayrıca Çarşamba gününe kadar sağanak ve yağışlı havaların devam etmesi bekleniyor.
 
Üst